Żeby zniszczyć system, musisz być jego częścią…

⠀⠀⠀⠀⠀
Paxton nigdy nie sądził, że będzie pracował dla Chmury, gigantycznej firmy, która włada praktycznie całym rynkiem amerykańskim oraz że przeprowadzi się do jednego z jej rozległych centrów. Szczególnie, że życie w środowisku Chmury – z salami rozrywkowymi, otwartymi przestrzeniami biurowymi i w ogromnych magazynach – jest lepsze, niż to, co pozostało na zewnątrz. To znacznie więcej, niż zapewnia ktokolwiek inny.


Zinnii udało się przeniknąć w szeregi Chmury, gdzie pracuje pod przykrywką. Wiele ryzykuje, by wykraść najcenniejsze tajemnice firmy. Paxton ze swoim zwykłym życiem, małymi nadziejami i obawami może okazać się idealnym pionkiem w tej grze, jeśli tylko Zinnia będzie w stanie poświęcić go dla dobra sprawy. Gdy prawda o pobudkach firmy wychodzi na jaw, kobieta musi postawić wszystko na jedną kartę. To ryzykowne zagranie, które może kosztować życie. Wspólnymi siłami Zinnia i Paxton dowiedzą się, do czego Chmura może się posunąć; by uczynić świat lepszym.


Przerażająco prawdziwa powieść o tym, co się dzieje, kiedy Wielki Biznes stosuje metody godne Wielkiego Brata. Oraz o tym, kto zapłaci za to najwyższą cenę.

Chmura jest wszystkim i w zasadzie przejęła większość tego, co możemy uznać za normalne życie. W tym prywatyzację agencji rządowych czy tworzenie własnych źródeł energii. Bez względu na to, czego chcesz, chmura może ci to zapewnić. Do tego wydaje się być jedynym źródłem stałego zatrudnienia w USA – zapewniającym nie tylko wypłatę. Także mieszkanie, dostęp do dóbr materialnych, a nawet rzadkich towarów, takich jak hamburgery… Oczywiście istnieje cena, taka jak całkowity brak prywatności, śledzenie każdego naszego ruchu, ocenianie wydajności pracy w czasie rzeczywistym.

Działalność Chmury poznajemy dzięki doświadczeniom Paxtona i Zinnii. Dwóch nowych pracowników, magazynu i ochrony, a także poprzez wpisy na blogu Gibsona Wellsa, wielomiliardowego założyciela i CEO Chmury. Obecnie choruje i próbuje stworzyć zapis swojego sukcesu i sukcesu Chmury przed śmiercią. 
Fabuła rozwija się szybko, ale nie złapałam więzi z książką jako całością. Nie byłam szczególnie zainteresowana Paxtonem lub Zinią jako osobami. Chociaż wewnętrzne funkcjonowanie Chmury było interesujące i niepokojące, niejednolity ton książki pozostawił mnie w większości bez zaangażowania.